Iskolánkban idén is megrendezésre került a Fenntarthatósági Témahét, ahol a tanulók játékos, mégis tanulságos módon ismerkedhettek meg a környezetvédelem fontosságával. Az alsó tagozatos osztályok informatív plakátokat készítettek a szelektív hulladékgyűjtés szabályairól, majd egy interaktív kvíz során mérhették fel tudásukat az újrahasznosítás témakörében. Több osztály részt vett szemétszedési akcióban is, hogy közösen tegyék szebbé az iskola környezetét.
A 3. évfolyamosokat Varju Csongor, a Széchenyi István Egyetem hallgatója látogatta meg, aki érdekes előadást és gyakorlati bemutatót tartott a komposztálásról és az újrahasznosításról. A tanulók nemcsak hallgathatták, hanem meg is tapinthatták, hogyan alakul át a zöldhulladék hasznos termőfölddé.
A 2.b osztály csütörtökön újrahasznosítható műanyag palackokat vitt az erre kijelölt
gyűjtőhelyre. Pénteken feketeszeder tövet ültetettek a gyerekek, bízva abban, hogy a folyamatos gondozás jövőre már meghozza gyümölcsét.
A 2.c osztály közösen fát ültetett az iskola udvarán, így kézzelfogható módon is hozzájárultak a zöld jövőhöz.
A 4.a osztály a Mi van a talpunk alatt? című foglalkozással kapcsolódott a témahéthez. Ennek keretein belül beszélgettek a tanulók és filmeket néztek meg arról, hogy mi is a talaj, milyen alkotórészei vannak, talajvizsgálatot végeztek különböző talajtípusok esetében. Ezeket összehasonlították, majd arról beszélgettek, hogy hogyan lehet a talajok minőségét javítani.
A hét egyik kiemelt eseménye volt az „Egy talpalatnyi föld” című rajzpályázat, melyet Jandrasitsné Kutasi Alexandra és Bartakovics Andrea szervezett. Alsós és felsős tanulók is elkészítették alkotásaikat.