„Ember lenni mindég, minden körülményben.” (Arany János: Domokos napra)

Elballagtak nyolcadikosaink

A Szentgotthárdi Arany János Általános Iskola 2021 szeptemberében önálló intézményként kezdte meg működését, mely során tizennégy év után újra 8 osztályos iskolaként működik. Az idei év lezárása külön öröm volt az itt tanító pedagógusok számára, hiszen újra 8. osztályosok ballagtak az intézményből. Az ünnepi esemény június 15-én 17 órakor kezdődött.

 Búcsúzunk tőletek felirat és színes, élő virágokkal feldíszített aula várta a ballagó diákokat és szüleiket az év utolsó tanítási napján. Schleipfnerné Gáspár Andrea intézményvezető ünnepi beszédében megköszönte a szülőknek a bizalmat és az együttműködést, a búcsúzó diákokhoz pedig személy szerint, külön-külön intézett kedves és biztató szavakat. A családias és megható ünnepi eseményen a felsős tanulók köszöntek el a ballagó diákoktól, akiktől aztán a 6. osztályosok büszkén vették át az iskola zászlaját és a szalagot, melyen a hat nyolcadikos neve szerepelt. A szép szavalatok és ünnepi beszédek mellett az iskola énekkarának színvonalas műsora tette méltó eseménnyé a búcsúzó diákok és szüleik számára a ballagást, melynek vezetője Horváthné Kovács Adrienn.

A ballagás lezárásaként Schleipfnerné Gáspár Andrea intézményvezető egy tanulságos történetet olvasott fel, mely arra buzdítja a nagybetűs élet küszöbén álló fiatalokat, hogy szorgalmasak, emberségesek legyenek. Levonva a mese végső következtetéseit pedig azt kívánta nekik, hogy megtalálják azt a helyet életükben, ahol megbecsülik őket és meglátják a bennük rejlő értékeket.

Madarak és Fák Napja

A Madarak és Fák Napja alkalmából iskolánk pedagógusai és az Őrségi Nemzeti Park munkatársai változatos állomásokkal és érdekes feladatokkal várták tanulóinkat. Az ügyességi játékok mellett

Tovább olvasom »

Gyereknap 2026

A várva várt gyereknapi programunk egy közös, vidám megnyitóval vette kezdetét, amely után a diákok egy kellemes, kötetlen piknikkel hangolódhattak a napra. Ezután vette kezdetét

Tovább olvasom »

ETT zalaegerszegi osztálykirándulás

Szeretnénk ezúton is szívből megköszönni a Nyugdíjas Pedagógusok és Barátaik Köre támogatását, amelynek köszönhetően múlt héten eljuthattunk Zalaegerszegre osztálykirándulásra. A nap során izgalmas élményeket szereztünk

Tovább olvasom »

Diákolimpia Versenytánc Országos Döntő

Büszkék vagyunk tanulónkra! 2026. április 26-án Kaposváron rendezték meg a Diákolimpia Versenytánc Országos Döntőjét, ahol iskolánkat egyedüli versenyzőként Oroszlán Emma Róza 7.b osztályos tanuló képviselte.

Tovább olvasom »

Naptár

2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Nyitvatartás

  • Hétköznaponként 07:00 – 18:00
  • Hétvégén és ünnepnapokon zárva

Aktuális híreink

Az iskolai hit- és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztató:

Heti étlap

Térkép