„Ember lenni mindég, minden körülményben.” (Arany János: Domokos napra)

Édes-mézes reggeli

Iskolánkban idén is volt hagyományos szlovén mézes reggeli. Szlovéniában novemberben a harmadik pénteken tartják e rendezvényt. Nálunk november 21-én , csütörtökön volt a második órában .
A szlovén nyelvet tanuló diákok a rendezvényen röviden beszéltek e szlovéniai hagyományról és vidáman énekeltek a méhecskéről.
Ezt követően az apátistvánfalvi Kovács László, Laci bácsi tarott a tanulók számára érdekes előadást a méhészetről, a méhekről és a mézekről, melyet a gyerekek nagy érdeklődéssel figyeltek.
Az óra fénypontja a hagyományos reggeli – kenyér, vaj, méz, tej és a hazai piros alma – jóízű elfogyasztása volt .
A résztvevő gyerekek emlékül méhecskés könyvjelzőt és méhecskés medált kaptak az élmény mellé.
Köszönjük a program szervezését Domiter Judit tanárnőnek.
Tudi letos je bil tradicionalni slovenski medeni zajtrk.
Osnovna šola Jánosa Aranya v Monoštru je tudi letos pripravila tradicionalni slovenski medeni zajtrk. V Sloveniji ta dogodek poteka tretji petek v novembru. Pri nas je bil v četrtek, 21. novembra, drugo šolsko uro.
Na prireditvi so učenci, ki se učijo slovenščino, na kratko predstavili ta slovenski običaj in veselo zapeli pesmico o čebelici.
Nato je števanovski čebelar Laci Kovács učencem pripravil zanimivo predstavitev o čebelarstvu, čebelah in medu, ki so jo otroci z velikim zanimanjem poslušali.
Na koncu smo se vsi posladkali z okusnim tradicionalnim zajtrkom – kruh, maslo, med, mleko in lokalno rdeče jabolko.
Sodelujoči otroci so za spomin na ta dogodek prejeli knjižico s čebelo in medaljonček s čebelo.
Učiteljici Judit Domiter se zahvaljujemo za organizacijo programa.

Magyar Kultúra Napja – alsó tagozat

Iskolánk alsó tagozatos tanulói ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a magyar kultúra napjáról. A megemlékezés során a gyermekek megismerkedhettek nemzeti kulturális értékeinkkel, a magyar népmesék

Tovább olvasom »

Magyar Kultúra Napja- 7.c

Ma a 7.c osztály szervezésében ünnepeltük a Magyar Kultúra Napját – és bátran mondhatjuk: igazi közösségi élmény lett belőle! A megvalósított forgatókönyvünk minden korosztályt megmozgatott:

Tovább olvasom »

Arany Sítábor 2026

Idén már harmadik alkalommal hódították meg diákjaink az osztrák Nassfeld havas lankáit! Szép létszámmal, még nagyobb lelkesedéssel és ambíciókkal vágtunk neki a hétnek – és

Tovább olvasom »

Új fejezet az iskolai étkezésben!

Mától bevezetésre került a SZEDD MAGAD! – szabadszedéses menza iskolánkban. A korábbi, előre kimért adagok helyett a tanulók mostantól önkiszolgáló pultból választhatják ki ebédjüket. A

Tovább olvasom »

Végre esett a hó!

Az iskola udvara megtelt nevetéssel, hócsatákkal és önfeledt pillanatokkal – a gyerekek nagyon élvezik a téli varázslatot! #hóesés #tél #örömteligyerekkor #iskolaiélet

Tovább olvasom »

Naptár

2026. január
h K s c p s v
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Nyitvatartás

  • Hétköznaponként 07:00 – 18:00
  • Hétvégén és ünnepnapokon zárva

Aktuális híreink

Az iskolai hit- és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztató:

Heti étlap

Térkép